Page 110 - User manual DGT 3000 v 0.1
P. 110
wordt direct aan beide zijden 30 minuten bijgeteld en een niet knipperende vlag getoond voor deze speler. De spelers of de arbiter moeten vaststellen of het vereiste aantal zetten is gespeeld.
Optie 18 DELAY, 2 uur, gevolgd door 1 uur, gevolgd door 15 minuten met 30 seconden vrij per zet voor alle periodes.
In optie 18 krijgen beide spelers aan het begin 2 uur (hoofdbedenktijd 1e periode) en 30 seconden (delay tijd) voordat de klok start.
TIME gevolgd door herhalend Canadees byo-yomi
Optie 19 1 uur TIME gevolgd door 5 minuten Canadees byo-yomi
Elke speler krijgt eerst een periode TIME toegewezen van 1 uur. Zodra een speler door 0.00 is gegaan wordt alleen voor deze speler 5 minuten bijgeteld. Deze speler is dan in periode 2 (CAN-BYO) terwijl de andere speler nog ettelijke zetten in de eerste periode (TIME) kan zitten. In de byo-yomi periode moet nu een vooraf bepaald aantal zetten worden gespeeld, voordat de extra tijd opnieuw geladen kan worden. Dit aantal zetten kan niet worden ingesteld. In Go leggen de spelers het vereiste aantal stenen apart en laden de tijd bij wanneer de laatste steen van deze set is gespeeld. Herladen van de tijd gebeurt voor de speler die aan de beurt is (hefboom omhoog) door 3 seconden op de
/ reload toets te drukken. Dit bijladen kan worden herhaald totdat er geen zetten meer gespeeld kunnen worden. Wanneer de tijd in de byo-yomi periode op 0.00 komt wordt aan die zijde een niet knipperende vlag getoond. Het is mogelijk, ook nadat de tijd op 0.00 gestaan heeft om de byo-yomi tijd weer te laden. Standaard staat in deze optie het geluid aan.
In optie 19, 20 en 21 kunnen de spelers ieder in een andere periode zitten. Bij de tijdcorrectie dient hier rekening mee gehouden te worden. Waar in alle andere methodes alleen het periodenummer van beide spelers tegelijk kan worden gewijzigd, moet het periode nummer hier bij correctie voor elke speler apart worden ingesteld.
TIME gevolgd door (Japans) Byo-yomi
Optie 20 1 uur TIME gevolgd door 20 seconden (Japans) Byo-yomi per zet, herhalend.
Elke speler krijgt eerst een periode TIME toegewezen van 1 uur. Zodra een speler door 0.00 is gegaan wordt alleen voor deze speler 20 seconden bijgeteld. Deze speler is dan in periode 2 (BYO) terwijl de andere speler nog ettelijke zetten in de eerste periode (TIME) kan zitten. In de byo-yomi periode moet de speler binnen de extra tijd van 20 seconden een zet hebben gespeeld, dan krijgt hij voor de volgende beurt weer 20 seconden.
Wanneer een speler in de byo-yomi periode 0.00 seconden heeft wordt een niet knipperende vlag getoond. Wanneer de speler de beurt afmeldt, krijgt hij toch weer 20 seconden en kan hij eventueel een volgende zet spelen. Standaard staat in deze optie het geluid aan.
ScrabbleTM
Optie 21 ScrabbleTM25 minuten TIME gevolgd door UPCOUNT
De klok begint voor beide spelers met 25 minuten zonder bonus of delay. Wanneer een speler op 0.00 komt wordt een niet knipperende vlag getoond maar blijft de klok gewoon doorlopen en telt dan omhoog. Bij ScrabbleTM wordt deze overtijd gebruikt om strafpunten te berekenen. Standaard staat in deze optie het geluid aan.
112